REALITY DOMUS s.r.o.

Hypoteční úvěr


logo
800 207 207
Ikona Reality.CZ

Hlavní strana

    


AKTUALITY


Vyberte si prosím článek který Vás zajímá


RADA PRO VÁS

NESCHOPNOST SPLÁCET HYPOTÉKU

REALITNÍ TRH: NESERIOZNÍ MAKLÉŘI, RIZIKO PRO KLIENTA

JSOU PROVIZE REALITNÍCH KANCELÁŘÍ VYSOKÉ?

SLUŽBY PRO PRODÁVAJÍCÍ ZDARMA - KLAMAVÁ REKLAMA !

DESATERO PRO NÁVŠTĚVNÍKA REALITNÍ KANCELÁŘE

ETICKÝ KODEX REALITNÍHO MAKLÉŘE

ZÁSADY PRO VÝBĚR SPRÁVNÉ REALITNÍ KANCELÁŘE


REALITNÍ TRH: NESERIOZNÍ MAKLÉŘI, RIZIKO PRO KLIENTA

Vyšší obezřetnost před neprofesionálními makléři přiměla drobné podvodníky rozšířit škálu svých nekalých aktivit. Nabízejí jednotlivcům své služby bez jakékoliv smlouvy a jen za drobné provize, ale také bez jakéhokoliv servisu a odpovědnosti za nabízené služby. Značka "RK, nevolejte" se v poslední době rozmohla v tištěných inzerátech poptávajících a nabízejících nemovitostí. Podle zkušeností realitních odborníků totiž začaly drobní podvodníci přesvědčovat jednotlivé zájemce o poskytnutí svých služeb bez smlouvy, ale i bez servisu. Riziko a negativní důsledky takového obchodu nese pak jak prodávající, tak nakupující. Prodávající přitom před službami realitních kanceláří přímo varují s odkazem na vysokou cenu za jejich služby. Většina tištěných inzerátů s poznámkou "nevolat z RK" je právě od zájemců, kteří jsou obsluhováni neprofesionálním zprostředkovatelem. Lidé totiž vidí, že zaplatí méně a že po nich nikdo nechce podepsat žádnou smlouvu - smlouva je ale ochrana pro všechny zúčastněné. Podle zkušeností realitních makléřů jde většinou o nezkušené a v legislativě se neorientující amatéry. Seriozní a profesionální realitní kancelář prodávajícím totiž garantuje cenu, zakotví i dobu na vystěhování, stanoví bezpečný způsob úhrady kupní ceny, vyřídí daňové náležitosti spojené s převodem nemovitostí a v neposlední řadě také zajistí převody odběrů zemního plynu, vody, el. energie u příslušných dodavatelů na nového majitele. Stejně tak omezí i rizika na straně kupujících : jsou zajištěny podmínky koupě, ať už jde o cenu nebo vystěhování prodávajícího. Garance se vztahuje také na finanční postihy pro obě strany při porušení smlouvy. Proti takovému neprofesionálnímu jednání se nedá ale nic dělat, protože legislativa, která by upravovala realitní podnikání, není a jak se zdá, hned tak nebude. Asociace realitních kanceláří Čech, Moravy a Slezska volá po licencích a pravidlech, mezi poslanci však není zájem. A tak zatím co obchodníci s cennými papíry podléhají tvrdé licenční povinnosti, realitní makléři nikoliv, i když odpovědnost vůči klientovi je stejná. Pokud nedojde k nastavení legislativních pravidel pro provozování živnosti realitního makléře - např. změnou na živnost koncesovanou, po čemž volají všichni odborníci na realitním trhu - a pokud nebude povinné řádné vzdělávání, nikdy se trh od neprofesionálů nepročistí. Profesionálové varují i před kancelářemi, které do své nabídky kradou nemovitosti z internetu. Taková kancelář totiž o nich nemá žádné informace. Často pak nemovitost inzeruje i bez souhlasu majitele. Opět zde vyvstávají všechna rizika obchodu bez smlouvy. Pro nabízejícího i kupujícího je podobně prodávaná nemovitost rizikem, protože tato neseriozní kancelář nemá ověřené a kompletní informace, nedrží se dohodnuté ceny, prodávajícímu začne tvrdit, že za požadovanou hodnotu nemovitost prodat nejde a nižší cenu pro majitele ještě sníží o svou nepřiměřeně vysokou provizi. (zdroj : HN, komerční příloha 06/2005)

Aktuální poptávka

Kód poptávky: 1501
Hledáme ke koupi rodinný dům v Břeclavi a blízkém okolí do 15 km, starší k opravě nebo již po rekonstrukci, cena do 2,5 mil. Kč - NABÍDNĚTE.

 

Kód poptávky: 1502
Mladý pár koupí byt o velikosti 1+1, případně 2+1, v Břeclavi, Poštorné či Staré Břeclavi.

 

Kód poptávky: 1504
Hledáme ke koupi novostavbu rodiného domu v Břeclavi, případně původní RD po úplné rekonstrukci = ihned k nastěhování, cebna do 4 mil. Kč.

 

Kód poptávky: 1505
Manželský pár koupí starší rodinný dům k opravě, nejlépe v Lanžhotě, Kosticích, Tvrdonicích, Týnci.

 

Kód poptávky: 1507
Urgentně hledáme rodinný dům v obci Podivín, Moravský Žižkov, Velké Bílovice, Rakvice. Cena do 1,6 mil. Kč.

 
Více z poptávky
EKRK
 

Břeclav, nám. T.G.Masaryka 2957/9A, PSČ 690 02, telefon: +420 777 030 304, mobil: +420 777 030 354, e-mail: jochman@reality-domus.cz, info@reality-domus.cz